ביוגרפיה

ענת אהרוני

נולדתי ב 19.10.1965 בחיפה, בת זקונים למשפחה ישראלית שורשית. כיום מתגוררת בקיבוץ הרדוף, נשואה ואם לארבעה בנים.

אבי הוא המלחין והמעבד מיכאל אהרוני ז”ל. לאחר שעזבו הורי את הקיבוץ, אבי עבד ב”אגד” לפרנסתו, ואת זמנו הפנוי הקדיש לעבודה עם הרכבים קוליים. ההרכב הראשון שלו, שליווה את חיי הצעירים, היה של שישיית גברים שקיימו את חזרותיהם בביתנו. בילדותי נרדמתי לקול שירתם, שנשמעה לי אז קסומה ופלאית.

מגיל צעיר למדתי פסנתר וגם הרמוניה והלחנה.

אחרי הצבא למדתי מתמטיקה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית, וכן ניצוח תזמורת וניצוח מקהלות באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. הייתה לי הזכות ללמוד את יסודות ההלחנה אצל פרופסור מרק קופיטמן, ניצוח תזמורת אצל מר מנדי רודן וניצוח מקהלה אצל אבנר איתי.

לאחר כעשר שנים המשכתי ללימודי תואר שני בניצוח מקהלות באקדמיה בירושלים אצל מר סטנלי ספרבר.


עבודתי עם מקהלות ועם הקול:

המקהלה היא עבורי מקום שבו אני יכולה לחפש ללא וויתורים אחר האמת, אחר הקול הפנימי שלי ושל הקבוצה, ואחר המוסיקה והיופי שנוצר בעבודה ביחד.

בשנת 1986, עם סיום לימודי התואר הראשון, התחלתי לעבוד עם מקהלות, וזו עבודתי המרכזית עד היום.

בשנת 2004 הקמתי בהרדוף את מקהלת ‘קולות השדה’, כיום ‘אוּדיאנה‘ (קישור לאתר המקהלה כאן). בעבודתנו המשותפת במקהלה אנו מבקשים לעבור מסע של התפתחות אישית באמצעות המוסיקה והשירה.

מקהלת אוּדיאנה מופיעה על מיטב הבמות בארץ, שרה בעיקר א-קפלה, שמה דגש על מוסיקה עכשווית ומשלבת בעבודתה אלתור ותנועה. בשנים האחרונות הופיעה המקהלה עם חמישיית המתכת הישראלית, עם התזמורת הסימפונית ירושלים, ועוד.

משנת 2007 אני מנצחת גם על מקהלת ‘שירת העמק’, העובדת בגבעת אלה ומונה כ- 50 זמרים מאזור הגליל ועמק יזרעאל. המקהלה שרה חומר מגוון, מופיעה ברחבי הארץ וזוכה להערכה רבה.

לאורך שנים רבות עבדתי בתיכון בביה”ס ולדורף הרדוף, שם לימדתי שירת מקהלה כחלק מתכנית בית הספר לכל התלמידים, בעיקר בכיתות י”ב, וכתבתי מוסיקה מקורית להצגות התיכון.

במשך עשר שנים עבדתי ב’חירם’– מרכז שיקומי לפגועי נפש בהרדוף, שם ניצחתי על מקהלה של אנשי צוות וחברי התכנית השיקומית.

תרבות המקהלות בארץ חשובה לי ולכן אני פעילה בועד הלל – ארגון המקהלות בישראל.

מעבר לעבודת ההלחנה, העיבוד והניצוח, תמיד נמשכתי לחקור את מסתרי הקול האנושי, במטרה לחדור את סודות הקול האישי שלי וכך גם לעזור לזמרים במקהלות שלי בהפקה הקולית. במשך השנים למדתי אצל מורות רבות לשירה, ואני עדיין בתהליך החקירה הזה האינסופי. אני מוצאת כי עבודה פנימית ועבודה על הגוף הן חלק בלתי נפרד מהחיפוש הזה. בשנתיים האחרונות אני מלמדת שיעורי שירה אישיים.


העיבודים באתר:

בכל שנות עבודתי עם שלל סוגי המקהלות, כתבתי עיבודים שמותאמים ומוקדשים להרכבים איתם עבדתי. לכן מגוון העיבודים והלחנים הנמצאים באתר זה הוא רחב מאוד – מ”קולולמים”, דרך עיבודים המיועדים להעמדה תוך שיעור אחד עם כיתת תלמידים שלמה ועד לעיבודים בדרגת קושי גבוהה, המיועדים למקהלה מיומנת.

ליד כל עיבוד תוכלו למצוא למי הוא נכתב וכך תוכלו להתאים את הצורך שלכם לשיר שתבחרו

​אני מקווה שתיהנו!

ענת